Zuglóban, a főváros 14. kerületében épült meg az Országos Görpark Program 14. pályája. A tervezés két éve kezdődött, a zuglói önkormányzat 50 millió forintot adott rá, az Aktív Magyarországért felelős államtitkárság 30 milliót tett hozzá, így szumma 80 millióból jött ki a 405 négyzetméteres, beton borítású, több elemmel felszerelt görpark.
@holmozogj #budapest #görpark #skateboard #zuglo #sportolj #holmozogj #mindegycsakcsinald ♬ Numb – Linkin Park
Versenyzők és szabadidő-sportolók is gyakorolhatnak a görparkban
Amatőrök és profik is használhatják, méghozzá ingyen. Egyetlen feltétel, hogy senki ne törje össze magát! Igaz – és ez a megnyitón is elhangzott – nincs túl messze az Uzsoki úti kórház, de kár lenne meglátogatni…
Révész Máriusz államtitkár arról beszélt a megnyitón, hogy azért támogatják sok más mellett a görparkok építését (is), mert „nem szeretnék megmondani az embereknek, hogy mit mozogjanak, de a lényeg, hogy mindenki találja meg azt a sportot, mozgásformát, amit szívesen űz”, és ennek megfelelően kell kialakítani a sportolásra alkalmas helyeket az országban.
Őrület: rengeteg településen megfúrják a lakók, hogy sportpályák épüljenek
Ott volt a pénteki megnyitón Várnai László, zuglói alpolgármester is, aki meglehetősen „rosszfej” módon már most arra figyelmeztette a deszkásokat, hogy esténként ne hangoskodjanak, nehogy zavarják a görpark közelében lakókat.
Tudunk több olyan településről, ahol azért nem épül görpark, vagy például kerékpáros pumpapálya, mert ellenállnak a lakók, ugyanis azzal hergelik egymást, hogy zavarnák őket a sportoló fiatalok és gyerekek.
Javaslat: inkább dicsérjük meg azokat a fiatalokat, akik nem (csak) a TikTokot nyomják, hanem az idejük egy részét a szabadban, mozgással töltik!
Szóval görparkot, pumpapályát és minden más, sportolásra alkalmas pályát kérünk minél nagyobb számban a magyar falvakba és városokba! A hisztis felnőttek meg nézzék meg, milyen rosszul állunk a várható élettartam tekintetében, nézzenek bele a tükörbe és számolják ki az Aktivitási Indexüket.