Révész Máriusz ismertetése szerint Magyarországon a statisztikák azt mutatják, hogy keveset mozognak az emberek, mert nincsen rá idejük.
A Bringázz a munkába! kampánnyal azt szeretnék elérni, hogy minél többen ragadjanak kerékpárt és biciklizzenek a munkahelyükre. Hozzátette: a kerékpározással hozzájárulunk ahhoz, hogy jobb legyen az egészségi állapotunk, valamint tisztább legyen levegő, és kisebbek legyenek a dugók a városban.
Az államtitkár közölte:
ebben az évben már több tízezren töltötték le a Bringázz a munkába! applikációt.
Révész Máriusz szólt arról is, hogy a kedden tartott Bringás reggeli kezdeményezéshez több mint 130-an csatlakoztak Magyarország különféle pontjain, Budapesten a Szent Gellért tér mellett a Batthyány téren az Aktív Magyarország standjánál is reggelivel és innivalóval várták a kerékpárosokat.

Kádár Melinda, a Magyar Kerékpárosklub kommunikációs munkatársa elmondta: a klub több mint két évtizede dolgozik a bringázható utakért és a jobb kerékpáros infrastruktúráért, valamint hogy minél többen használjanak kerékpárt a közlekedésben. Másfél évtizede zajlik a Bringázz a munkába! kampány és ennek részeként a Bringás reggeli eseményen szeretnék megköszönni az embereknek, hogy kerékpárral közlekednek és ezzel hozzájárulnak az élhető városokhoz.
A kommunikációs munkatárs hangsúlyozta, hogy
a 2003-ban létrehozott Bringázz a munkába! applikáción keresztül ebben az évben négyévszakos kihívásokat hirdetnek meg. Tavasztól őszig zajlanak az applikációs kihívások, amelyhez egyénileg és csapatban is lehet csatlakozni. Egy cégen belül akár több bringás csapatot is létre lehet hozni és így lehet versenyezni egymással
– mondta.

Kádár Melinda ismertetése szerint a mobilapplikáció egy játékos, ösztönző alkalmazás, amelynek célja nem a kilométerek gyűjtése, hanem az, hogy egy hét alatt minél többször kerekezzünk el a munkahelyünkre, így minden alkalommal plusz pontokat lehet gyűjteni.
MTI