Murafölde a magyar olajbányászat bölcsője is, ezért lépten-nyomon feltűnnek az iparág különös emlékei. Az 1930-as évektől kezdődően, a magyarországi szén-hidrogén bányászat beindulását követően jelentős fejlődésnek indult és felértékelődött a dél-zalai térség.
Köszönhetően mindannak, hogy tekintélyes mennyiségű kőolaj bújt meg a dombok ölelte mélyben, melynek kibányászására több ezer kutat fúrtak, s hozták felszínre a kincset érő „fekete aranyat”.
Bázakerettyén egykoron amerikaiak kutattak és fúrtak, mára azonban már csak az út szélén komótosan bólogató himbák jelképezik az olajipari múltat. A dimbes-dombos túraútvonal tartogat számodra némi szintemelkedést, így ezen a túrán edzett lábakra vagy elektromos rásegítésre is szükséged lehet.
A Pusztamagyaródtól közúti forgalomtól védett erdészeti kerékpárút vezet a szentpéterföldei vadászkastélyig, melynek teraszáról csodás kilátás nyílik a festői szépségű, békességet és nyugalmat sugárzó tájra: a kitartó biciklizés jutalma üde zöld rét, kék vizű tó, smaragdzöld erdő, benne megbúvó gazdag élővilág: róka, őz, vaddisznó, szarvas és még sok más faj, no meg rengeteg gomba, melyek felismeréséhez szakértő segítséget is kérhetsz a túrán. Az erdőből kiérve Murafölde hasonló szépségű tájain keresztül jutsz vissza Bázakerettyére.
Forrás: Aktív Kalandor