A konferencia első napja, pénteken 24 kilométeres evezéssel indult Tiszabecstől Szatmárcsekéig. A résztvevők mintegy négy és fél óra alatt teljesítették a távot, ezután a szatmárcsekei Csónakos Fejfás temetőben tisztelegtek Kölcsey Ferenc emléke előtt.

A szakmai programok szombaton indultak: Lőrincz Gusztáv, Tiszabecs polgármestere és Klemencz Henrik, a MAVITUSZ elnöke köszöntötte a résztvevőket, a konferencia nyitó előadását Révész Máriusz, Aktív Magyarországért felelős államtitkár tartotta, bemutatva a Nemzeti Víziturisztikai Stratégiát, valamint a Hajózási Szabályzat életszerűbbé tételére vonatkozó törekvéseket.

A nap során számos érdekes előadás hangzott el, melyek a vízi turizmus különböző aspektusait járták körül:
Dr. Veres-Balajti Ilona a mozgás és az egészség összefüggéseiről beszélt a “Mozgás Receptre” program keretében. Deák Attila a kerékpáros- és vízi turizmus szinergiáit vizsgálta. Garamvölgyi Bence a tájevezés népszerűségének titkait és a vízi turizmusban való alkalmazhatóságát osztotta meg. Tóth Ákos, a MAVITUSZ alelnöke a szövetség képzési programjait ismertette. Foki Vilmos a legendás Nagy-Kör múltjáról, jelenéről és jövőjéről tartott élvezetes előadást. Bíróné Dr. Dienes Csilla a szamossályi “Katamarán” vízitúra programot mutatta be. Márton Károly a SUP népszerűsítő események sikeréről mesélt. Egri Kiss Gábor és Haraszti Bélaa Nemzetközi Vízitúráról, megalakításának történetéről és népszerűségéről beszéltek és megemlékeztek annak alapítójáról, Dr. Egri Kiss Tiborról. Muhari Zoltán a falusi és vízi turizmus együttműködésének lehetőségeit mutatta be, hangsúlyozva, hogy a két ágazat hogyan erősítheti egymást.

Az esti vacsora után Ljasuk Dimitry tartott személyes élményekkel fűszerezett érdekfeszítő előadást a Tiszáról, a Tisza-tóról, a folyó élővilágáról és a környezeti problémákról.
A konferencia vasárnap hajnali futással és kerékpározással kezdődött, majd egy 12 kilométeres vízitúrával zárult a festői Öreg-Túron, Sonkádtól Kölcséig.
