A szezonban 40 ezer síbérlet kelt el, és további mintegy 10 ezer látogató érkezett kísérőként, vagy téli túrázóként a Felső-Mátrába. A Sípark üzemeltetői jelentős fejlesztéseket terveznek a területen, amelynek köszönhetően megnő a sípályák hossza, a liftek száma és nyáron is várják majd az aktív turizmusra, mozgásra vágyó vendégeket. A beruházás során kiemelt figyelmet fordítanak a környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontokra, a Mátra természetének védelmére.
Kiváló feltételek várták a síelőket a hideg éjszakáknak és a természetes havazásnak köszönhetően a nyitástól az utolsó hétvégéig. A megváltott síbérletek között jelentős volt a hétvégi, hétköznapi több napos bérletek száma is, ami hozzájárult a Felső-Mátra vendégéjszaka-számának növekedéséhez. A Sípark síiskolájában 4000 felnőtt és gyerek ismerkedett meg a síeléssel, vagy fejlesztette tovább tudását.
– Elégedettek vagyunk az idei szezonnal, szinte végig kiváló síelési körülményeket biztosíthattunk látogatóinknak, és rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk. Külön öröm, hogy két, több szempontból is rekordnak minősülő versenynek adhattunk otthont: Magyarország első FIS-Snowboard versenyének, valamint a rekordszámú résztvevővel zajló Alpesi Sí Diákolimpiának – mondta Kőrösi Péter, a Sípark ügyvezetője.

A téli szünetben több mint tízezer látogató érkezett a Síparkba, sokak számára biztosítva a hófödte táj élményét. Január 23-án jégszoboravatással és zászlós síeléssel ünnepelték a Sípark 20. születésnapját, amelyen Révész Máriusz, Aktív Magyarországért felelős államtitkár is részt vett, méltatva a 100 százalékban hazai tulajdonú családi vállalkozás munkáját. Az elmúlt két évtizedben mintegy 800 000 vendég fordult meg a Síparkban, közülük csaknem 100 000-en itt ismerkedtek meg a téli sportokkal. Február 21-23. között a Sípark adott otthont a Magyar Snowboard Szövetség Magyar Bajnokságának, melynek keretében megrendezték Magyarország első hivatalos nemzetközi FIS versenyét, 7 nemzet közel 150 versenyzőjével. A Síparkban épített freestyle park megfelelt a legmagasabb szintű versenyek elvárásainak is. Február 24-25-én hetedik alkalommal rendezték meg a Síparkban az Alpesi Sí Diákolimpiát, rekordszámú, 383 általános és középiskolás részvételével.

Fenntartható jövő: tovább fejlődik a Sípark
– Folytatjuk a fejlesztéseket összhangban a Mátra Térségi Aktív Turisztikai Stratégiával, kiemelt figyelmet fordítva a környezetvédelemre és a fenntarthatóságra. Célunk, hogy még több magyar család számára tegyük elérhetővé a téli sportolást, hosszú utazás és költséges külföldi tartózkodás nélkül – tette hozzá Kőrösi Péter.
A Sípark a Heves Vármegyei Kormányhivatal engedélyére vár, hogy mielőbb felépülhessen egy új, négyüléses felvonó, melynek elemei már 2023 őszén megérkeztek. A tervek szerint egy új, 1,5 km-es családi sípálya is épül, amely a hazai hegyekben kiemelkedően hosszúnak számít, és izgalmas nyomvonalával két települést, Mátraszentistvánt és Mátraszentlászlót köt majd össze, létrehozva egy, az Alpokból ismert “síhintát”. A síoktató terület nagysága megduplázódik, és új szánkópálya is várja majd a téli sportok kedvelőit.
A fejlesztések iránya a látogatók igényein és a hosszútávú fenntarthatóságon alapul. A belföldi síelés a távoli, külföldi sívakációk valós alternatívája, jelentősen csökkentve az ökológiai lábnyomot. Az új attrakciók a település belterületén, egykori mezőgazdasági területeken helyezkednek el, elkerülve a védett természeti területeket, és nem növelve a látogatók számát a Mátrai Tájvédelmi Körzetben. 10-15 víkendház és korábban engedélyezett többszintes villák helyén épül meg a családi sípálya, nyáron pedig zöldterület fogadja majd a túrázókat. A Sípark elkötelezett az energiahatékonyság növelése mellett: új, energiahatékony, automatizált hóágyúkat és megújuló, zöld energiát használnak. A hókészítéshez szükséges vizet csapadékvízből gyűjtik, “tengerszemekben” tárolják, és a víz a természetes körforgás része marad. A természetvédelem jegyében 11 hektáron állítják helyre a természetes élőhelyeket, megmentve a környékbeli kaszálókat.
Mindezeknek köszönhetően a Mátraszentistváni Sípark, a hazai síelés egyik fellegvára a jövőben egy nagyobb, korszerűbb és környezettudatosabb síközpont, valamint egész évben használható aktív turisztikai célpont lehet a Felső-Mátra szívében.
